Alyans Nasıl Parlatılır?

Altın ve gümüş alyans kullananlar için bir süre sonra kararmalar başlar. Peki altın alyan nasıl parlatılır, gümüş alyans nasıl parlatılır anlatalım.

0 407

Altından yapılan bütün nesneler uzun kullanımlar, kötü muhafaza koşulları, kimyasallara maruz kalma gibi nedenlerle eski parlaklığını yitirir ve kararırlar. Aslında bu kararmayı engellemek için önemli olan düzenli bakımdır.

Ancak bakım sürecinin eksik kalması durumunda da bahsedeceğimiz yöntemler rahatlıkla kullanılabilir.  Altınlarınızı bir kuyumcu yardımı ile parlatmak en risksiz ve güvenilir yöntemdir. Bu yüzden öncelikle bir kuyumcuyu ziyaret etmenizi önermekteyiz.

Bulaşık Deterjanı İle Altın Nasıl Parlatılır?

Ilık su dolu bir kaba birkaç damla bulaşık deterjanı damlatın. Kabın içerisine altın alyansınızı veya takılarınızı koyun. Bulaşık deterjanı bulunan kapta 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra takılarınızı çıkarın ve yumuşak uçlu bir diş fırçası ile nazik ve hassas bir şekilde fırçalayın.

Diş fırçasının yumuşak uçlu olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Sert uçlu diş fırçaları takılarınıza zarar verebilir. Fırçalama işlemi bittikten sonra ise ılık su ile altın eşyalarınızı durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın.

Bulaşık deterjanı yerine diş macunu da kullanabilirsiniz. Bu işlem neticesinde altınlarınızın ilk gün ki gibi parladıklarını göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.