Evdeki Küf Kokusu Nasıl Giderilir?

Küf Kokusu hakkında tüm bilgiler.

0 506

Evde herhangi bir yerde küf kokusu olursa bu küf kokusu bütün eve nüfuz eder. Bu yüzden bu küf kokusunu acil olarak gidermek gerekir. Küf kokusu giderme yöntemlerini kullanarak bu işlemi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Evde Küf Kokusu Giderme

Küf kokusu gidermek için öncelikle kokunun kaynağını ulaşmalısınız. Kaynağı bulmak için çekmeceler gibi kapalı alanları kontrol etmelisiniz. Kaynağını bulduktan sonra ise kokuyu gidermek oldukça kolaydır.

Evde bulunan gazeteler ya da eski kartonlar küf içerebilir. Bu yüzden evinizdeki bu tarz eski eşyalardan kurtulmalısınız.

Küf kokusunun yakınlarında halı, nevresim, perde gibi kumaş içeriği bulunan malzemeler bulunuyorsa küf kokusu bunlara sinmiş olabilir. Bu malzemeleri yıkamanız gerekiyor.

Küf kokusunun bulunduğu eşya atabileceğiniz bir şey değilse üzerindeki küfü temizlemeniz gerekiyor. Bunun için bir fırça kullanmanız yeterli olacaktır. Fırça yardımıyla küfü iyice olduğu yerden kazıyın. Ardından küf bulunan yeri sirkeli su ile iyice silin. Sirke ham küfün temizlenmesi hem de kokunun giderilmesi aşamasında yardımcı olacaktır. Evdeki küf kokusunu çıkarmak için karbonat ve limon ile bir sprey hazırlayıp evin odalarına sıkabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.