Monitör Tozları Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar ekranı ve diğer monitörleri temizlemek için öneriler.

0 608

Günümüzde en çok kullandığımız araçlar arasında akıllı telefonlar ve bilgisayarlar yer alıyor. Bunlar arasında en çok monitör silme konusu araştırılıyor.

Bilgisayarınızın monitörünü yanlış şekilde temizlerseniz bilgisayarınıza hasar verebilirsiniz. Hatta bu hasar kalıcı ve çok ciddi olabilir. Bilgisayarınızı tekrar kullanılamayacak duruma bile getirebilirsiniz. Bu yüzden monitör temizleme önerilerini dikkate almanız önerilir.

Monitör Temizleme

Benzer İçeriklere Gözat

Monitör temizlemek için oldukça basit malzemelere ihtiyacınız var. Sadece bir şişe temizlik sıvısı ve bir bez satın almanız yeterli olacaktır. Temizleme için evinizde camları sildiğiniz sıvıyı kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta bez seçimi olmaktadır.

Yanlış bez seçimi neticesinde monitörünüzün ekranını çizebilirsiniz. Kâğıt havlu, bulaşık süngeri, peçete gibi malzemelerden uzak durmalısınız. Bunların yerine pamuklu bir bez tercih etmelisiniz. Hatta eski kullanmadığınız pamuklu bir tişörtü bile monitör temizlemek için kullanabilirsiniz. Genellikle önerilen mikrofiber bez kullanmaktır. Bu bez türüne hemen hemen her türlü marketten ulaşabilirsiniz.

Temizliğe başlamadan önce cihazınızın kapalı olduğundan emin olmalısınız. Sıvıyı ekrana değil beze püskürtmelisiniz. Aksi halde elektrik ile ilgili sorunlara yol açabilirsiniz. Sıvıyı beze püskürttükten sonra, bastırmadan, yavaşça ovalayarak ekranı temizleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.