Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje lekesi nedir ve nasıl çıkar? Eşyalardan, kıyafetlerden ve diğer yerlerden oje lekesi çıkartmanın yolları.

0 107

Bakım ve kozmetik ürünlerinden biri olan oje, tırnaklara sürülen ve el bakımının vazgeçilmezi olan kadın kozmetik ürünüdür. Ojenin sürülme aşamasının zahmetli olması kadar lekesini çıkarmak da oldukça zahmetli ve zordur.

Oje dökülen kıyafetlerinizde lekeyi çıkarmak adına ilk yapmanız gereken beyaz renkli temiz bir beze veyahut pamuğa bir miktar aseton dökmek ve daha sonra asetonlu pamukla leke oluşan yüzeyi temizlemektir. Genellikle aseton kullanımı oje lekesinin çıkarılması için yeterlidir.

Oje Lekesi Asetonsuz Nasıl Çıkar?

Yanımızda aseton bulunmaması gibi nedenlerle asetona ulaşma imkanımızın olmadığı hallerde oje lekesini çıkarmak için  bir kasenin içerisine bolca kolonya dökmelisiniz.Daha sonra temiz bir bezi kolonya dolu kaba batırıp bu bez ile kolonya lekesinin bulunduğu yeri iyice ovalayarak silmelisiniz.

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Halınıza oje damlaması ve leke oluşması halinde yapmanız gereken şey lekenin üzerine bir miktar aseton dökmektir. Asetonu leke üzerinde birkaç dakika beklettikten sonra temiz bir kağıt havlu yardımı ile ovalayarak lekenin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde dahi halınızdan leke çıkmadı ise bu işlemlerden sonra plastik bir silgi alıp oje lekesinin üzerini dikkatli bir şekilde silebilirsiniz. Bu işlemler neticesinde halınızdan oje lekesinin çıktığını göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.