Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri

Diyetteyken atıştırmalıklar vazgeçilmezlerdendir. Peki, sağlıklı atıştırmalıklar hangileridir?

0 396

Diyet listelerinde veya sağlıklı yaşam ilkesini benimseyenler için ana öğünler her ne kadar kolay ve bol seçenekli olsalar dahi tatmin edici atıştırmalıklar bulmak bir hayli zor.

Atıştırmalık denildiğinde börekler, çörekler, kısırlar akla geliyor olduğundan sağlıklı atıştırmalık tarifleri arka planda kalmaktadır. Ancak sağlıklı yiyecekler ile beslenmenin hem vücuda hem de ruha daha yararlı olduğu açıktır.

Çok daha enerjik ve çok daha sağlıklı beslenmek için temiz bir içeriği sahip, sağlığa faydalı besinlerden oluşturulan atıştırmalıklar tüketilmelidir. Ayrıca ana öğünlerin ara öğünler ile desteklenmesinin en sağlıklı beslenme biçimi olduğu da uzmanlarca sıklıkla söylenmektedir.

Sağlıklı atıştırmalıklara örnek olarak bir avuç antep fıstığı, doğal meyveler ile yapılmış dondurmalar, 10-15 adet ceviz içi, salatalık dilimleri, fıstık ezmeli muz dilimleri verilebilir.

Dolmalık Biber ve Avokado ile Yapılan Sağlıklı Atıştırmalık Tarifi

Avokado, sağlıklı kan kolestrolü seviyelerini düzenleyen ve kalp sağlığını desteklediği bilinen tekli doymuş yağlar ile doludur.

Avokadoyu çatalınızla ezip dolmalık biberin içerisine yerleştirdiğinizde sağlıklı ve nefis bir atıştırmalık hazırlamış olursunuz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.