Vücutta Su Toplanması Neden Olur

Vücutta su toplanmasının nedenleri nelerdir? Vücutta su toplanması hızlı bir şekilde nasıl önlenir?

0 101

Vücutta su toplaması ya da halk arasında biline ismi ile ödem, damarlarımız içerisinde dolaşan sıvıların damar dışına çıkması ve doku araları ile cilt altında birikmesi nedeniyle meydana gelmektedir. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmekte olan ödem toplumda her 4 kişiden 3’ünün şikayet ettiği bir rahatsızlık halini almıştır.

Gün içerisinde su tüketimimizdeki dengesizlik ve düzensizlik vücutta su toplanmasına  yani ödeme neden olur. Fiziksel olarak vücudu olumsuz etkileyen bu duruma aynı zamanda yeteri miktarda meyve ve sebze tüketilmemesi de neden olmaktadır.

Vücutta Su Toplanmasını Önlemenin Yolları

Düzenli olarak günlük  3 litre su tüketimi, vücutta su toplanmasının en etkili ve kolay yoludur. Düzenli su tüketiminin yanında yeşil çay ve kekik çayı da vücuttan toksin atımını sağlayarak ödemi engeller. Ayrıca çay ağacı yağı veya çay ağacı yağı içeren kremler de vücutta biriken suyun kolayca atılmasına yardımcı olur.

Siyah çay ya da papatya çayı ile banyo da vücutta ödem oluşmasını engeller. Güçlü antioksidanlar barındıran bu çaylar ile yapılan banyo vücudun kas ve sinir sistemini rahatlatarak vücutta biriken suyun vücuttan atılmasını sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.