Yağlı Saçlardan Nasıl Kurtulursunuz?

Pürüzsüz bir saçlara sahip olmak için öneriler.

0 587

Saçlar, yeni birisi ile tanıştığımız bizi o kişiye tanıtan en önemli unsurlardan bir tanesi oluyor. Yağlı saçlar başkalarının bizim pis biri olduğumuzu düşünmemizi sağlayabilir. Bu yüzden yağlı saçlara çözüm bulmakta fayda var.

Saçların Yağlanması Nasıl Önlenir?

Yağlı saçlardan kurtulma aşamasında ilk yapmanız gereken şey saçlarınıza uygun bir şampuan seçimi yapmaktır. yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanları kullanmalısınız. İçeriğinde misel su bulunan yeni nesil şampuanlar bu iş için uygundur.

Benzer İçeriklere Gözat

Yağlı saçlarınızdan kurtulmak istiyorsanız saçlarınızı yıkadıktan sonra argan yağı, Hindistan cevizi yağı gibi saç bakım yağlarını kullanmamalısınız. Bu tür bakım ürünleri saçlarınızın daha kısa sürede yağlanmasına sebep olacaktır. Bu malzemeleri saçlarınıza maske olarak uygulayıp daha sonra yıkayabilirsiniz.

Saçlarınız yağlandı ise ve acil olarak evden çıkmanız gerekiyorsa kuru şampuan kullanabilirsiniz. Kuru şampuan saç diplerine uygulanır. Böylelikle diplerdeki yağlı görüntünün ortadan kaybolmasına yardımcı olur.

Saçlarınız yağlandı ve elinizde kuru şampuan yok. Korkmayın, yine de acil olarak uygulayabileceğiniz bir yöntem mevcut. Bu durumda saç diplerinize bebek pudrası uygulayabilirsiniz. Bebek pudrası da kuru şampuan gibi yağlı görüntünün ortadan kaybolması için yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.